Home » Indie » InsideDharamsala.com

InsideDharamsala.com

www.insidedharamsala.com

Z poznaną w Dharamsali Francuzką Louise postanowiliśmy wspomóc społeczność Tybetańczyków tworząc stronę internetową, która ma im umożliwiść pisanie w języku angielskim o swojej kulturze, religii, tradycji, muzyce i historii, a także o Dharamsali.

Z założenia ma to być projekt, dzięki któremu będą mogli szlifować swoje kompetencje językowe w zakresie pisania, czytania oraz tłumaczenia z języka tybetańskiego na angielski. Czy to się uda? Trudno powiedzieć. Dla nich poznawanie angielskiego kończy się na ograniczonej komunikacji słownej i poznaniu podstaw gramatyki. Mam nadzieję, że Louise wyjeżdżając uda się znaleźć kogoś kto zdoła pociągnąć ten projekt dalej. Istnieje pewne prawdopodobieństwo powodzenia, ale czas pokaże na ile realne były nasze założenia.

Tymczasem każdy może wziąć udział w projekcie zarówno jako autor nowych treści o Tybecie i buddyźmie. Poszukiwani są także readaktorzy. Na miejscu w Dharamsali z przyjemnością powitamy każdą osobę, która będzie chciała jako manager zmobilizować i zachęcić Tybetańczyków do pisania.